Odszkodowania FAQ – pytania i odpowiedzi

odszkodowania FAQ | Nieźli Agenci

ODSZKODOWANIA FAQ
SZKODY RZECZOWE

1. Jakie szkody rzeczowe są przez nas przyjmowane do prowadzenia?

Prowadzimy szkody z polisy OC sprawcy wypadku oraz z polisy AC (autocasco).

Szkoda częściowa z OC i AC
Szkoda całkowita z OC i AC

Zajmujemy się każdą szkodą rzeczową, której wartość sporu przekracza 500 PLN, a większość szkód się kwalifikuje, ponieważ niektóre zaniżone są o nawet 70%!
2. Jakie dokumenty należy skompletować?
– decyzję wypłaty,
– kalkulację naprawy na podstawie której Ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie,
– kopię dowodu rejestracyjnego
3. Jaki jest okres przedawnienia się szkód rzeczowych?
Przedawnienie w takich sprawach wynosi ZAWSZE 3 LATA od wydania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe pierwszej decyzji.
4. Ile może trwać likwidacja szkody rzeczowej?
Po wstępnej weryfikacji (ok. 2-3 dni roboczych) zaproponujemy Państwu wykup szkody za gotówkę, ponieważ sam proces likwidacji szkody w sądzie może trwać nawet do dwóch lat – ze względu na powoływanie biegłych. Szanując Państwa czas proponujemy gotówkę w ciągu kilku dni od przesłania do nas kosztorysu.
5. Jak mogę zgłosić swój kosztorys do weryfikacji?
W dziale „KONTAKT” mają Państwo podany spis dokumentów oraz dodatkowe informacje, jakie należy przesłać na adres xxx
1. Czy należy mi się samochód zastępczy po wypadku? Kto pokryje koszty jego wynajmu?

Każdy poszkodowany w wypadku ma prawo do otrzymania samochodu zastępczego. Towarzystwa Ubezpieczeniowe muszą zwrócić poszkodowanemu koszty wynajęcia samochodu zastępczego, także w sytuacji, gdy korzystał on ze swojego uszkodzonego auta tylko w celach prywatnych. W przypadku wynajęcia samochodu Eucocar, poszkodowany nie płaci za wynajem pojazdu, ponieważ jego koszt pokrywany jest bezpośrednio przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe wraz z procesem uzyskiwania odszkodowania.

2. Gdzie mogę wynająć samochód?

EuCOcar udostępnia pełną gamę samochodów dostępnych niemalże na terenie całej Polski. Pojazdy zastępcze dostarczane są przez współpracującą firmę ogólnopolską Panek. Skontaktuj się z nami (kliknij)

3. Czy żeby skorzystać z auta zastępczego muszę mieć szkodę całkowitą?

Nie nie musisz. Różnica pomiędzy autem jezdnym i niejezdnym, ma znaczenie jedynie co do okresu wynajmu pojazdu zastępczego. W przypadku gdy pojazd jest niejezdny i dalsze nim poruszanie się jest niemożliwe, wówczas okres najmu liczymy od momentu zgłoszenia szkody do zakończenia naprawy pojazdu lub wypłaty odszkodowania. Jeśli mamy do czynienia z pojazdem jezdnym, czyli uszkodzeniami, które pozwalają poruszać się w sposób bezpieczny, to wówczas wynajem odbywa się na czas naprawy, kiedy faktycznie pojazdu musiał pozostać w warsztacie.

4. Jak długo można korzystać z auta zastępczego?

Masz prawo do korzystania z pojazdu zastępczego do chwili, w której naprawa uszkodzonego pojazdu nie zostanie ukończona.

Warto zobaczyć: